Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego

Kanałem Dobrzyckim po Floreny z Zalewa

To już IX zlot jesiennych żeglarzy, którym kaprysy aury nie są straszne. Tym razem żeglujemy po północnej części Jezioraka oraz kanałem Dobrzyckim wpływamy na jezioro Ewingi. Czeka nas mnóstwo atrakcji na lądzie i na wodzie. A już wkrótce będziecie mogli skorzystać ze wspaniałej nowoczesnej MARINY. 

 

W dniach 23 - 25 września 2011 r.
wraz z
Burmistrzem Zalewa i Towarzystwem Miłośników Ziemi Zalewskiej

Z A P R A S Z A M Y

wszystkich sympatyków żeglowania na Jezioraku na wyprawę z cyklu

"Kanał Elbląski zaczyna się w Zalewie"

pod nazwą

"Kanałem Dobrzyckim po Floreny z Zalewa"Jak we wszystkich naszych działaniach, zachęcamy do odwiedzania rzadziej uczęszczanych zakątków szlaku Kanału Elbląskiego. Chcielibyśmy aby tegoroczny zlot miał charakter otwarty, do wspólnego żeglowania zapraszamy żeglarzy, których dotychczas spotykaliśmy tylko na szlaku. Poszerzmy zatem krąg naszych przyjaciół i znajomych. Temu służą informacje na potralach internetowych organizatorów oraz mediów, głownie żeglarskich.
A terasz parę słów o organizacji.
Uczestnicy wyprawy dobierają się w załogi samodzielnie, czarterując jachty we własnym zakresie lub korzystając z jachtów własnych czy przyjaciół. Jak zwykle załogi zobowiązane są do jednolitego stroju. W tym roku obowiązują stroje podróżników, traperów, poszukiwaczy skarbów z różnych epok, wszak szukać będziemy XIV-wiecznych florenów.
O florenach więcej w artykule poniżej.

Dodatkowo każda załoga przygotowuje jednobarwne chusty ze swym logo, wiązane na lewym rękawie rogiem do dołu. W tych strojach załogi występują podczas oficjalnych fragmentów zlotu. Wszyscy uczestnicy wyprawy przez cały czas noszą przydzielone identyfikatory, w tym roku to tzw. "nieśmiertelniki" z wizerunkiem awersu florena.

Specjalnie na tę wyprawę przygotowaliśmy mapę obejmującą interesujący nas obszar, stylizowaną na XIV-wieczny portolan. Nie licząc jej wartości użytkowej, to rarytas sam w sobie. Jak zwykle rejs rozpoczynamy zlotem gwiaździstym na jedną z wysp Jezioraka, Lipowy Ostrów.

Zadbaliśmy aby udział w wyprawie był maksymalnie urozmaicony; będzie więc wiele pływania , troszeczkę współzawodnictwa na wodzie i na lądzie, różne konkursy, do których trzeba się przygotować już teraz, koncert szantowy z wysoooooooookiej półki,  jesienna siatkówka plażowa (wreszcie mniej niż 35oC), dobre jadło, zacne napitki i wspaniała zabawa do rana.

Pamiętacie, że aby nie rozzłościć Neptuna nie wolno rozpoczynać rejsu w piątek, więc choćby jeden hals, ale w czwartek, choćby minutę przed północą…

Wszystkie szczegóły znajdziecie w Regulaminie Wyprawy. Jeśli chcecie umieścić gdzieś plakat imprezy, będzie nam miło.
Tegoroczna trasa wymaga położenia masztów pod mostem w Dobrzykach. Wpływając w Kanał Dobrzycki miejcie świadomość, że wykopano go drewnianymi łopatami 700 lat temu.

Na wszystkie lądowe imprezy zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Zalewo oraz przebywających na tym terenie turystów. Liczymy na Wasz aktywny udział.

C Z Ł O N K O W I E     W S P I E R A J Ą C Y

  ideal-service-g