Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego

Osiem wieków wschodniopruskiej żeglugi, kanałów i dróg wodnych

Zapraszam do zapoznania się z najnowszą książką Cezarego Wawrzyńskiego. Autor, niewątpliwy znawca tematu, podjął się niezwykle trudnego zadania jakim było zebranie i opracowanie informacji o większości dróg wodnych Prus Wschodnich. Wiele z nich istnieje i funkcjonuje do dziś. Powstało dzieło jedyne i niezwykłe, dostarczając wiedzy i emocji. Wiele z ilustracji to unikaty, dla zdobycia których autor przemierzał polskie i niemieckie archiwa.

Do przeczytania chciałbym Was zachęcić nieco przewrotnie, cytując fragment epilogu, pod którym podpisuję się obiema rękoma.

 

Szanowny czytelniku
Jeśli wziąłeś do ręki, przeczytałeś bądź chociażby przekartkowałeś tę książkę - oznacza to, że drzemią w Tobie zamiłowania do podróżowania i krajoznawstwa.
Zachęcam gorąco do odwiedzenia miejsc
ukazanych i opisanych, a do których udało mi się swego czasu dotrzeć. Wszak przeczytać - to jedno, a samemu dotknąć, poznać i obejrzeć - to drugie.Nic nie stoi zresztą na przeszkodzie, aby wybrać się w podróż - najlepiej rejs! - zabierając ze sobą "Osiem wieków".

...
Zatem do zobaczenia na historycznych terenach wschodniopruskich: szlakach Powiśla, Mazur, Warmii, Obwodu Kaliningradzkiego oraz Litwy Nadniemeńskiej.

Autor udostępnił nam fragment książki, rozdział Kanał Dobrzycki.
A więc czytajcie i przybywajcie by osobiście porównać i doświadczyć tych wspaniałości.

C Z Ł O N K O W I E     W S P I E R A J Ą C Y

  ideal-service-g