Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego

VI Polski Dzień Kanu

Po kilku latach przerwy spowodowanych pandemią i innymi zawirowaniami wracamy z imprezą POLSKI DZIEŃ KANU. Dotychczas udało nam się spotkać na wiosennym wspólnym pływaniu pięciokrotnie. Planowany na Pojezierzu Brodnickim Szósty Polski Dzień Kanu nie doszedł już do skutku. Jeżeli macie ochotę spotkać starych przyjaciół i poznać nowych znajomych, spędzić niezapomniane chwile na wodzie i przy wieczornych ogniskach to VI POLSKI DZIEŃ KANU jest doskonałą okazją.

 PROGRAM

7 czerwca - środa:
Przyjazd na miejsce, zakwaterowanie, ognisko.

Agroturystyka Zacisze nad Wdą
Zawada 15, 89-652 Łąg
https://zaciszenadwda.pl/

8 czerwca - czwartek:
Przyjeżdżają Ci, którzy nie dojechali w środę.
Ok. godz. 10:00 własnymi samochodami przewozimy łódki do miejscowości Bąk (ok. 12 km). Wodujemy się koło mostu. Kierowcy odwożą samochody do miejsca noclegowego i wracają na start busem, którego będziemy mieli cały czas do dyspozycji.

Płyniemy ok. 14 km do miejsca noclegowego.
Po ok. 6 km od startu, w pobliżu wsi Odry, zwiedzamy położony na prawym brzegu rezerwat Kamienne Kręgi. Po kolejnych 2,5 km, w miejscowości Wojtal - łatwa przenoska, tylko przez drogę.
Godz. 17:00 – ciepły posiłek (opcjonalnie) przygotowany przez właścicielkę pola (wariant mięsny i wegeteriański) szczegóły w dziale KOSZTY
Godz. 21:00 – ognisko.

9 czerwca - piątek:
Najpóźniej od godz. 10:00 płyniemy ok. 23 km do miejsca pn. Dziki Brzeg blisko wsi Młyńsk (https://www.facebook.com/dzikibrzegpl). Planowane przybycie – godz. 16:00 – 17:00. Tam – ciepły posiłek (opcjonalnie) i atrakcje przygotowane w wiosce indiańskiej: powitanie, ognisko, drożdżówka na maśle z owocami, herbata, turniej strzelania z łuku, turniej rzucania siekierą, dla chętnych - pływanie ich kanadyjką (dłubanką), opowieści indiańskie przy ognisku oraz warsztaty z konstruowania i stawiania tipi.
Łódki zostawiamy w Dzikim Brzegu, a sami ok. godz. 20:00 wracamy zamówionym transportem (autokar).
Godz. 21:00 – ognisko w „Zaciszu nad Wdą”

10 czerwca - sobota:
O godz. 9:00 jedziemy własnymi samochodami do Dzikiego Brzegu (ok. 23 km). Tam zostawiamy samochody na terenie „Agro u Grażki” 83-261 Młyńsk 3. Z tego miejsca mamy spacer polami ok 500 m do przystani Dziki Brzeg. Wodujemy nasz sprzęt i płyniemy do wsi Wda, ok. 23 km. Po przebyciu mniej więcej połowy drogi w miejscowości Młynki, zaraz za mostem na prawym brzegu jest pole namiotowe Boberek, na którym proponujemy przerwę na posiłek we własnym zakresie i wspólne zdjęcia. We wsi Wda zaraz za mostem na lewym brzegu - dogodne miejsce do zakończenia spływu i wyciągnięcia sprzętu. Po kierowców przyjedzie nasz bus i zawiezie ich do Dzikiego Brzegu po samochody. Kierowcy wracają do Wdy po łódki i resztę załogi.
Godz. 21:00 – ognisko w „Zaciszu nad Wdą”

11 czerwca - niedziela:
Organizacja czasu według własnego uznania. Zakończenie imprezy.


WYNAJEM SPRZĘTU PŁYWAJĄCEGO
Osoby, które nie mają własnego sprzętu proszę o wybranie sobie kanadyjki lub kajaka na stronie: https://www.kajaki.hydrostacja.pl ,o wybranym sprzęcie proszę przesłać maila na odres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu dokończenia rezerwacji;  dopilnujemy, aby zarezerwowany sprzęt był dostarczony na start spływu i odebrany na mecie w miejscowości Wda.

UWAGA! Jedynie wspomagamy proces rezerwacji. Za wynajem rozliczamy się indywidualnie, gotówkowo na miejscu odbioru sprzętu. Taka forma wynajmu sprzętu jest na wyraźną prośbę właściciela Hydrostacji.

KOSZTY
Pole namiotowe - dostęp do prądu (trzeba posiadać własny przedłużacz), wc, natryski – 25 zł/os/doba (dzieci do 12 roku życia – 20 zł/doba). Każdy rozlicza się indywidualnie.
Domki i apartamenty wg cennika właścicielki – rezerwacja i rozliczenia indywidualnie.


OPŁATY

1. GŁÓWNA (obowiązkowa): 130* zł od osoby
Zawiera:
- wynajem busa 9 osobowego, na czas całej imprezy, dla naszych potrzeb transportowych
- wynajem autokaru do transportu wszystkich w piątek
- wynajem wiaty, grilla oraz opłata za drewno na wszystkie ogniska w „Zaciszu nad Wdą”
- opłata za wieczór w wiosce indiańskiej na Dzikim Brzegu i przechowanie naszych łódek

*powyższa opłata została skalkulowana przy założeniu ok. 50 uczestników. Szczegółowy program oraz opłata obowiązkowa mogą ulec zmianie w przypadku znacznej różnicy w zakładanej ilości uczestników imprezy.

OPŁATY DODATKOWE (dobrowolne)
2. Ciepły posiłek w czwartek ok. 17:00 - cena 25 zł (duże porcje)
A. gulaszowa
B. ratatui (wege)
3. Ciepły posiłek w piątek w wiosce indiańskiej - 20 zł
A. makaron z klopsikami w sosie śmietankowo-pieczarkowym
B. makaron ziołowy z warzywami i serem (wege)

Wpłat proszę dokonać na konto Stowarzyszenia nr 50 2130 0004 2001 0550 4949 0001

Tytuł wpłaty: VI PDK, 2A,3A [przykładowe warianty opłat dodatkowych]

W celu weryfikacji prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem wariantów potraw.

 

C Z Ł O N K O W I E     W S P I E R A J Ą C Y

  ideal-service-g