Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego

Pneumatyczna tratwa ratunkowa – ćwiczenia

Mamy w pełni sprawną, pneumatyczną tratwę ratunkową i nie zawahamy się jej użyć!

Zapraszamy do Miłomłyna, gdzie 17 czerwca 2023 r. przeprowadzimy szkolenie z zakresu użycia takiej tratwy.
Profesjonalnie ale nieodpłatnie. To niezwykła okazja!

 

 Szkolenie będzie trwać ok. 3 godzin i obejmie:
- część teoretyczną a w niej; procedury bezpieczeństwa przed rozpoczęciem rejsu, informacje ogólne o tratwie, procedury użycia tratwy – krok po kroku oraz postępowanie w oczekiwaniu na pomoc służ ratowniczych,
- część praktyczną, w grupach 10 osobowych tj. ćwiczenia na lądzie i w wodzie wszystkich procedur omówionych wcześniej oraz omówienie i użycie elementów wyposażenia tratwy.

 Szkolenie kończy ewaluacja z udziałem wszystkich uczestników.
Aby uczestniczyć w szkoleniu trzeba:
- zarejestrować się przesyłając na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   imię i nazwisko, PESEL i nr telefonu kontaktowego
- przybyć samodzielnie na szkolenie do Przystani na Wyspie w Miłomłynie
- na miejscu podpisać oświadczenie  

 Szkolenie odbywa się w wodzie, w symulowanych warunkach wypadku na morzu. Uczestnicy ćwiczą w odzieży zewnętrznej, obuwiu, sztormiakach oraz kamizelkach asekuracyjnych lub ratowniczych. Wyposażenie osobiste leży po stronie ćwiczących. Wskazane ubrania na zmianę do drugiej, lądowej części szkolenia.

 Po szkoleniu przewidziane jest spotkanie integracyjne przy ognisku. Dojazd i zakwaterowanie uczestnicy zapewniają we własnym zakresie. Posiadających jachty na akwenach związanych z Kanałem Elbląskim zachęcamy do ich wykorzystania w tym celu.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Listę zamykamy 19 maja 2023 r.

 

C Z Ł O N K O W I E     W S P I E R A J Ą C Y

  ideal-service-g