Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego

Z kodami QR po Floreny

Zmęczeni ale zadowoleni , spływali do Zalewa do późnych godzin wieczornych uczestnicy rajdu QR aby otrzymać tegoroczne floreny.

Pomysł rajdu z kodami QR powstał tuż po zakończeniu ubiegłorocznej wyprawy do Zalewa. Przedsięwzięcie było ogromne i trzeba się było do tego solidnie przygotować. Bazą rajdu został, jak zwykle, specjalnie przygotowany portolan z naniesionymi pomostami Związku Gmin "Jeziorak". To wokół tych pomostów miała rozgrywać się akcja rajdu. Przygotowania zadań podjęli się członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Zalewskiej oraz skarbnik NAVICULI  Tadek Kubicki, który jednocześnie przygotował lokalizację zadań w terenie. Równolegle trwały prace nad testami kodów QR, z kilku tysięcy znaków czytanych tylko przez androidy zeszliśmy do 150 czytanych także przez stare symbiany. Dosłownie setki kodów generował Krzysiek Koziorowski. Przygotowane zadania miały głównie charakter poznawczy, często z przymrużeniem oka, niekiedy miały na celu rozruszanie załogi siedzącej na jachcie. Załogi miały poznawać okolicę, przyrodę, zaznać trochę ruchu na lądzie, pobudzić szare komórki i pływać, pływać, pływać.
Ten cel został osiągnięty Spoko.
Ogółem przygotowano 109 zadań na 17 pomostach i bezkolizyjną logistykę przemieszczania się załóg.

Gdy na Lipowym Ostrowiu uczestnicy szykowali się to uroczystego rozpoczęcia rajdu,

gdzieś między pomostami przemieszczali się z prędkością światła Tadek i Zbyszek aby wszystkie kody trafiły na swoje miejsce a wszystkie fanty zostały zakopane na odpowiedniej głębokości.

A jak było na rajdzie? Fantastycznie, fenomenalnie no i fajnie. Zamiast relacji własnej podaję linki do już zamieszczonych i zachęcam uczestników do nadesłania swoich subiektywnych relacji, wszystkie opublikuję poniżej ale wcześniej rozwiązanie zagadki: " target="_blank">co je na dobranoc Miś Uszatek? 

relacja na portalu zalewo.pl z bogatą galerią
wiadomości TVP Olsztyn
żeglarska prognoza pogody dla uczestników rajdu 
relacja załogi jachtu "Neverin"

specjalne podziękowania dla  Związku Gmin Jeziorak
za doskonałe przygotowanie pomostów na trasie rajdu

C Z Ł O N K O W I E     W S P I E R A J Ą C Y

  ideal-service-g