Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego

III Polski Dzień Kanu - Brda i Zbrzyca są wspaniałe

 

Brda to najbardziej znany i uczęszczany szlak kajakowy a Swornegacie to centrum tego szlaku. Trochę się tego obawialiśmy ale pomimo tłumów w sklepach i restauracjach, na szlaku po prostu bajecznie. Jako naszą bazę wypadową wybraliśmy pole namiotowe „Sosenka” i gorąco polecamy.

Przybywaliśmy do tej kaszubskiej krainy w najodleglejszych zakątków Polski, z niepokojem patrząc w niebo. Prognozy były raczej pesymistyczne. Oficjalne otwarcie w deszczu. Uczestnicy otrzymali pakiety startowe, których ważnym składnikiem były materiały promocyjne przekazane przez Marszałka Pomorskiego Mieczysława Struka: przewodniki kajakowe, wodoodporne etui na telefony, koszulki i cała masa gadżetów promujących region.

Serdecznie dziękujemy

Jeszcze w drodze straszyło nas deszczem, a dalej… Urzeczeni leśnymi krajobrazami o niezwykłej różnorodności prowadzeni w magiczny świat dzikiej, nieskażoną ludzką ręka przyrody płynęliśmy w ciszy pełni zachwytu i jedności z naturą. I tak było w piątek na Brdzie i w sobotę na Zbrzycy, przy pięknej słonecznej pogodzie. Na III Polski Dzień Kanu przybyło tradycyjnie ponad stu uczestników, większość z własnym sprzętem. Grono stałych bywalców zasilili nowi uczestnicy. Ci, zwiedzający nieustannie brzegi szlaku, korzystali z rad doświadczonych i szybko doskonalili swoje umiejętności.

Oczekiwanym punktem programu były wieczorne prezentacje filmów o tematyce kanu oraz prezentacje konkursowe „Moja navicula”. Serca i głosy uczestników skradła najmłodsza uczestniczka odpływając swoja nagrodą, czyli kanu ufundowane prze Radka Wasilewskiego. Dla wszystkich uczestników konkursu roczna prenumeratę ufundował magazyn "WIOSŁO"

 

Pewnie jesteście ciekawi atmosfery której doświadczaliśmy. Nasze zachwyty podzielicie oglądając relacje fotograficzne uczestników.

Do zobaczenia za rok.

PRZYJAZD I OGNISKO

OTWARCIE

OBOZOWISKO

BRDA

ZBRZYCA

KONKURS

NAGRODA

JAK BYŁO

C Z Ł O N K O W I E     W S P I E R A J Ą C Y

  ideal-service-g